‘Koffie heb ik altijd bovenmatig interessant gevonden’, vertelt Trek-Segafredo-renner Koen de Kort, die in La Massana, Andorra, waar hij woont, een koffiecafé is begonnen.
‘Koffie heb ik altijd bovenmatig interessant gevonden’, vertelt Trek-Segafredo-renner Koen de Kort, die in La Massana, Andorra, waar hij woont, een koffiecafé is begonnen. Hipsterstijl of traditioneel? ‘Ertussenin; de gezelligheid en het ongedwongene van de Catalaanse cultuur in combinatie met het goede van nu.’ Met dat laatste bedoelt hij: moderne topkoffie en meer dan alleen een cortado, en, ja, ook, er komt hippe toast met avocado en een perfect gepocheerd eitje ter tafel. Zelf eet hij die liefst bij een flat white, zijn favoriete koffievariant. Maar na de avondmaaltijd is dat een espresso.
Koffie is een mooi en complex product, waar ik nog lang niet over ben uitgeleerd
Waar toch die innigheid tussen koffiecultuur en wielersport vandaan komt? Koffie is een van de weinige geneugten – bier en wijn mogen natuurlijk niet – van het leven die profrenners zich permitteren. ‘Tegelijk is het “gewoon” een super interessante drank, met prettig weinig calorieën, waar ik al wel iéts over weet, maar nog niet genoeg, dus ga ik baristatrainingen volgen. Er zijn zoveel variabelen waar je als koffiemaker invloed op hebt. Ik wil het leren.’
Koen de Kort, uit het Brabantse Liempde, is profrenner in de wielerploeg van Trek-Segafredo.
‘Ik doe weleens mee met een espressootje na het eten,’ zegt Barry Hay, held, rocklegende, man voor wie petten en hoeden af moeten – en niet minder.
‘Tijdens mijn zwangerschap dronk ik weleens een matcha latte of hippe koffievariant, zoals je ze ook wel ziet op ingewikkelde menukaarten in health-mekka Los Angeles, maar geef mij maar mijn lungootje met een lekkere kick.
Op de koffie bij Schiffmacher & Veldhoen Tattooing in Amsterdam, waar het een bonte bedoening is. Als altijd. En Henk in topvorm.
‘Mijn dag begint niet zonder koffie’, zegt zelfverklaard koffie-addict Domien. ‘Minstens twee koppen, zwart – geen espresso trouwens – voordat ik ga. ‘